Scoala altfel – a treia zi

O zi putin mai relaxata, fara prea multa agitatie, dar totusi o zi plina de evenimente care de care mai interesante. Asa s-ar putea descrie pe scurt aceasta zi de miercuri, 4 aprilie 2012, zi in care arta plastica a fost la ea acasa. Tema zilei, „Micii artisti”, i-a reunit inca de la primele ore ale diminetii pe toti elevii interesati, in diverse ateliere de creatie:

  • Culorile magice ale primaverii – concurs de desene si felicitari pascale, expozitii
  • Traditii si obiceiuri – incondeiere de oua
  • Sezatoare literara – creatii literare ale elevilor, ghicitori, proverbe

Campionii zilei sunt de departe elevii claselor I-IV care au realizat lucrari originale, deosebit de frumoase. Superbe !!!
Ar fi un lucru greu, realizarea unui clasament al celor mai reusite lucrari; eu … nu m-as putea decide. Sunt sigur ca in zilele urmatoare toate aceste creatii vor putea fi admirate intr-o miniexpozitie.

Categorii pentru acest articol: Diverse

ABONARE

Abonati-va pentru a primi pe e-mail fiecare anunt imediat ce este publicat pe site

- serviciu oferit de FeedBurner -