Scoala altfel – prima zi

O prima zi in care ghiozdanul a ramas acasa, o zi in care nu s-au tinut cursuri, iar matematica, fizica, geografia si toate celelalte materii exceptand educatia fizica si sportul, au luat o pauza binemeritata. Astfel, prima zi din saptamana „Scoala altfel” a debutat in forta cu un minicampionat de fotbal, demonstratie de karate si dans modern. Toate aceste manifestari au avut loc la Sala de sport a orasului Nucet, sub egida „Mens sana in corpore sano”.

La startul competitiei s-au aliniat echipe de fotbal din cinci scoli:

  • Scoala Gimnaziala Nucet
  • Scoala Gimnaziala Rieni
  • Scoala Gimnaziala Vascau
  • Scoala Gimnaziala Budureasa
  • Scoala Gimnaziala „Nicolae Popoviciu” Beius

Competitia a fost acerba, iar micii sportivi au intrat de fiecare data in teren cu gandul la victorie si cu speranta de a fi cei mai buni. Castigatorii competitiei, elevii Scolii Gimnaziale „Nicolae Popoviciu” Beius, merita felicitari pentru jocul prestat, pentru talentul lor si pentru faptul ca au demonstrat inca o data ca jocul de fotbal este un joc de echipa.
De asemenea merita felicitari sportivii pregatiti de domnul profesor Pasca Alin, care au incantat publicul cu o scurta demonstratie de karate, fetele din trupa de dans modern a scolii noastre si nu in ultimul rand galeria echipei de fotbal a Scolii Nucet care a fost … la inaltime. La finalul activitatii domnul profesor Marcel Jurjiu a oferit diplome participantilor, iar doamna director, Liliana Mirela Meza, i-a felicitat pe toti elevii si profesorii coordonatori pentru aceasta activitate reusita.

Categorii pentru acest articol: Diverse

ABONARE

Abonati-va pentru a primi pe e-mail fiecare anunt imediat ce este publicat pe site

- serviciu oferit de FeedBurner -