Roxette – Travelling

Roxette – Marie Fredriksson și Per Gessle – este una dintre cele mai de succes trupe din lume din anii ’90. Au intrat cu adevarat in lumea muzicii pop in 1989 cu piesele „The Look” si „Listen To Your Heart”, iar in 1990, piesa „It Must Have Been Love”, care face parte din coloana sonora a filmului Pretty Woman, ajunge si in topurile americane. In urmatorii ani, cu peste 75 milioane de albume vandute, Roxette devine una dintre cele mai indragite trupe de muzica pop din lume.
Cel mai recent album, Charm School, a fost lansat in februarie 2011, dupa o pauza de zece ani (cauzata in principal de problemele de sanatate ale solistei Marie Fredriksson) iar turneul de promovare i-a adus pe Per si Marie, in premiera, in Romania, unde au sustinut un concert pe 30 mai 2011, la Bucuresti.

Anul acesta Roxette revine in aceasta luna cu un nou album intitulat Travelling, album care va contine 15 piese:

 • 01 – Me & You & Terry & Julie
 • 02 – Lover Lover Lover
 • 03 – Turn of the Tide
 • 04 – Touched by the Hand of God
 • 05 – Easy Way Out
 • 06 – It’s Possible (Version One)
 • 07 – Perfect Excuse
 • 08 – Excuse Me Sir, Do You Want Me to Check on Your Wife?
 • 09 – Angel Passing
 • 10 – Stars
 • 11 – The Weight of the World
 • 12 – She’s Got Nothing On (But the Radio)
 • 13 – See Me
 • 14 – It’s Possible (Version Two)
 • 15 – It Must Have Been Love

 

Categorii pentru acest articol: Muzica

ABONARE

Abonati-va pentru a primi pe e-mail fiecare anunt imediat ce este publicat pe site

- serviciu oferit de FeedBurner -