13 noiembrie la Nucet

13_noiembrie_la_Nucet

La Nucet, toamna se numara bobocii … O zi frumoasă de noiembrie a marcat un nou inceput pentru intreaga comunitate a orasului Nucet si anume inaugurarea a doua importante obiective ale comunitatii : SALA DE SPORT SI CASA DE CULTURA .
Casa de cultura poarta numele marelui poet ION DAVIDEANU, care a avut radacini in solul micii comunitati bihorene. Aceasta si-a deschis larg portile spre un univers minunat in care marii actori au fost copiii Scolii cu clasele I-VIII Nucet. „Micile talente” au prezentat un spectacol ce a ridicat audienta in picioare. Printre cei prezenti in aceasta zi de sarbatoare s-au numarat personalitati marcante ale judetului, dl. Gavrila Ghilea –prefectul judetului, presedintele Consiliului Judetean Bihor, dl. Radu Tirle, domnii primari din zonele invecinate, domnii directori ai scolilor din imprejurimi.
Constienti de importantul rol pe care l-au avut, acela de a deschide spectacolul inaugurarii, copiii au reusit sa transmita emotie si suflet, prin cantecele interpretate, dansurile populare specifice zonei si rolurile avute in spectacolele de teatru puse in scena. Sub privirea atenta a dascalilor care i-au pregatit temeinic, copiii au animat noul spatiu ce parea sa spuna ca de mult avea nevoie de asemena suflete curate. Seara s-a incheiat tot in ton festiv, protagonistii fiind membrii Ansamblului „Crisana”, iar surpriza serii a fost prezenta indragitului interpret de muzica populara, Cornel Borza.
Aducem multumiri pe aceasta cale Primariei orasului Nucet, dlui. primar Sirghie Costel Nelu, precum si Consiliului Local Nucet pentru contributia pe care au avut-o la realizarea acestor doua obiective de care elevii scolii beneficiaza, incepand din aceasta saptamana.

 

Doar o secventa din spectacolul oferit de elevii nostri …

Voturi pentru acest articol:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (6 voturi, media: 10,00 din 10)

Categorii pentru acest articol: Activitati extrascolare

ABONARE

Abonati-va pentru a primi pe e-mail fiecare anunt imediat ce este publicat pe site

- serviciu oferit de FeedBurner -

11 Comentarii
 • 16 noiembrie 2011 - 15:37

  bv

 • 16 noiembrie 2011 - 19:40

  felicitari celor 3… 2 verisori mei cata si florin…ei au suferit azi un accident de masina toti trei se pare ca cata este mai grav nelutu are o mana in ghips dar florin nu a patit nimic Catalin este acum internat la spitalul copiilor din oradea sa speram ca se vor face bine si vor mai dansa pentru noi si or sa ne arate multe scheme noi si frumoase .. ! sper sa te faci bine cata :*:*:*:*:*

 • 17 noiembrie 2011 - 17:10

  Bravo lor:X:*

 • 18 noiembrie 2011 - 10:45

  comm de la caro eu l-am scris eram la ea doar ca si cum ar vb ea 😀

 • 18 noiembrie 2011 - 16:38

  de ce minti dani esti un mincinos
  :P:P:P si in plus enervant

 • 18 noiembrie 2011 - 16:39

  eu l-am scris … scuzati-mi greselile de ortografie

 • 20 noiembrie 2011 - 9:50

  caro te contrazic…..se zice ca nelutu este mai grav pentru ca are clavicula rupta…sper sa se faca bine

 • 9 decembrie 2011 - 15:18

  scoala se mandreste cu acesti copii !

 • 13 decembrie 2011 - 16:39

  Ma bucur ca sunt la Scoala Nucet. Pot sa spun ca e cea mai frumoasa scoala. Cei trei colegi ai mei au impresionat publicul -*

 • 16 decembrie 2011 - 20:30

  A fost un moment frumos intradevar ! Scoala chiar se mandreste cu acesti copii !

 • 17 mai 2012 - 14:47

  Vezi ca si cu echipa Team Number One se mandraste … deci te rog frumos Dia nu supara echipa !Cine merge la concurs ? Nu echipa noastra?? :P::))=))

Lasa un comentariu: