Campionii

Fiecare concurs, fiecare competitie reprezinta o provocare pentru participanti, o posibilitate de a se face remarcati, o sansa de a fi recompensati pentru efortul depus. Nu este un lucru usor sa devii campion, insa reteta succesului e simpla: multe ore de pregatire, ambitie si perseverenta.

Luna octombrie, luna sportului in scoala noastra, a fost marcata de doua competitii sportive interscolare. Prima dintre acestea, concursul de cros faza pe sector, organizat impecabil si de aceasta data de catre Inspectoratul Scolar Judetean Bihor, a avut loc la Stei in data de 21 octombrie 2011. Ca de fiecare data elevii scolii noastre, antrenati si coordonati de domnul profesor Marcel Jurjiu, s-au intors cu multe diplome si medalii:

 • Gligor Antonia (clasa a IV-a) – locul I categoria fete clasele III-IV
 • Ciuca Alexandra (clasa a IV-a) – locul II categoria fete clasele III-IV
 • Paulas Nicolae (clasa a IV-a) – locul I categoria baieti clasele III-IV
 • Mateiu Adrian (clasa a IV-a) – locul II categoria baieti clasele III-IV
 • Mateiu Calin (clasa a IV-a) – locul III categoria baieti clasele III-IV
 • Govor Viana (clasa a V-a) – locul II categoria fete clasele V-VI
 • Illes Maria (clasa a VI-a) – locul III categoria fete clasele V-VI
 • Paulas Robert (clasa a VI-a) – locul I categoria baieti clasele V-VI
 • Morariu Ionut (clasa a VIII-a) – locul I categoria baieti clasele VII-VIII

Cea de-a doua competitie de cros, Memorialul „Popa Bota”, organizata de catre Colegiul National „Samuil Vulcan” Beius in data de 28 octombrie 2011, s-a bucurat si in acest an de un interes deosebit, adunand la start peste 500 de participanti. Intrecerea a fost acerba insa am reusit sa ne intoarcem si de aici cu cateva premii care incununeaza munca acestor copii:

 • Gligor Antonia (clasa a IV-a) – locul II categoria fete clasele III-IV
 • Mateiu Adrian (clasa a IV-a) – locul II categoria baieti clasele III-IV
 • Paulas Nicolae (clasa a IV-a) – locul IV categoria baieti clasele III-IV
 • Paulas Robert (clasa a VI-a) – locul II categoria baieti clasele V-VI

Suntem convinsi ca unii dintre acesti mici campioni vor deveni marii campioni de maine.
Nu ne ramane decat sa-i felicitam si sa le dorim mult succes.

Categorii pentru acest articol: Activitati extrascolare

ABONARE

Abonati-va pentru a primi pe e-mail fiecare anunt imediat ce este publicat pe site

- serviciu oferit de FeedBurner -