Rămas bun…clasa a IV-a!

Iată-ne ajunși la finalul ciclului primar, finalizând cei cinci ani petrecuți împreună,ani de muncă,de efort,de succese,de bucurii.Mai bine să ne amintim de acea toamnă când,pentru prima dată, ați devenit școlari…

Vă mai amintiți?Ne-am întâlnit în curtea școlii,povestea noastră  începea…începea cu momente sfioase de prietenie…

La toamnă veți trece în clasa a V-a,dar privind în urmă ne dăm seama că voi sunteți boboceii de acum cinci ani.Ați crescut,ați muncit,ați greșit,dar din greșeli am învațat cu toții,orice muncă cere efort…și munca noastră a cerut efort,dar efortul a fost încununat cu multe bucurii!

Ca instituție  de învațământ ne-am ocupat de toate nevoile voastre,de la simplul fapt de  a asimila noi cunoștințe,de a vă învăța să învățați,activități extrașcolare diverse,săli de clasă  bine aranjate,bine dotate,profesori foarte bine pregătiți ,cât si de dezvoltarea voastră personală, prin gestionarea eficientă a situațiilor apărute,consilierea elevului , implicarea în diferite proiecte ,concursuri educaționale cât si campanii umanitare.

Sunt mândră de voi,de rezultatele voastre la evaluarea națională prin care tocmai ați trecut,de rezultatele la învătatură pe care le-ați obtinut,de toată implicarea de care ați dat dovadă pe parcursul celor cinci ani petrecuți împreună!

e 

LA FINAL …un pic de melancolie…

http://https://youtu.be/TMOe5b3bzuo

 

Categorii pentru acest articol: Diverse

ABONARE

Abonati-va pentru a primi pe e-mail fiecare anunt imediat ce este publicat pe site

- serviciu oferit de FeedBurner -