Ziua Europeana a Limbilor – ZEL 2017

zel2017

O primă activitate care a deschis cartea școlii în acest an a fost Ziua Europeană a Limbilor celebrată la inițiativa Consiliului Europei pe data de 26.09.2017. În acest an, s-a dorit stabilirea unui record mondial prin filmarea unui videoclip în care să se specifice motivul pentru care elevii iubesc o limbă străină sau alta.

Ca în fiecare an, elevii au răspuns prezent la inițiativă și și-au prezentat motivația într-o manieră personală, dovedind inventivitate și creativitate. Filmulețele prezentate au fost incarcate pe site-ul dedicat Zilei Europene a Limbilor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (1 voturi, media: 10,00 din 10)