La mulţi ani, MAMĂ !

Pe culoarul amintirilor chipul mamei este cel care îsi face loc de fiecare data si împrastie norii uitarii. Ea îsi gaseste mereu loc în sufletul nostru si reuseste sa ne aminteasca sa spunem : TE IUBESC, MAMA!!!

 

Cu ocazia acestei frumoase zi dedicate mamei, elevii scolii noastre au sarbatorit în felul lor aceasta imagine iconica: unii au creat felicitari si martisoare confectionate de propriile mânute sub coordonarea dnelor. învatatoare, altii au dedicat gânduri din cele mai sincere în scrisorele de toata frumusetea si în desene care evidentiaza clar imensa dragoste purtata acestei fiinte dragi.
Altii au oferit martisoare muzicale mamicilor si doamnelor din scoala noastra sub atenta indrumare a dlui prof. de muzica Vasile Buhas.

 

Cu totii au pus în centrul muncii lor acea persoana draga care ne-a crescut si care ne iubeste la fel ca în prima zi. Pentru toate acestea si pentru toate celelalte TE IUBESC, MAMA!!!!!!!!!!!!!!

 

Categorii pentru acest articol: Diverse

ABONARE

Abonati-va pentru a primi pe e-mail fiecare anunt imediat ce este publicat pe site

- serviciu oferit de FeedBurner -