Festivalul de teatru scolar 2014 – partea a II-a

trofeu2014

Secvente video din cadrul festivalului judetean de teatru scolar „Un Crampei de Buna Dispozitie” – editia a V-a, Nucet – 10 aprilie 2014.

SECTIUNEA – INVATAMANT GIMNAZIAL:

1. O intamplare din padure

Colegiul Tehnic Vadu Crisului
profesor coordonator: Mihaela Gavrilut

2. D-l Goe

Scoala Gimnaziala „Nicolae Bogdan” Vascau
profesor coordonator: Simona Bodin

3. Califul cel ciudat

Scoala Gimnaziala Nr.2 Campani de Pomezeu
profesori coordonatori: Valentin Morgovan, Emilia Sora, Mariana Dem

4. Uratura „Olimpicilor”

Scoala Gimnaziala „Nicolae Bogdan” Vascau
profesor coordonator: Carmen Ifrim

5. Glasul ulitei

profesor coordonator: Mihaela Benchis

6. Tinerete fara sa invete si viata fara de carte

profesor coordonator: Bianca Tonț

6. Scartavetele

profesor coordonator: Bianca Tonț

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (3 voturi, media: 10,00 din 10)

• 15 aprilie 2014 - 22:45

In sfarsit !! Deci … felicitari pentru toti participantii .. le mulțumim școlilor care au venit pentru a face spectacol la noi in oraș. Mai ales școala Nucet,ca intotdeauna a avut puțin mai multă stralucire !!! Așa ca un ultim spectacol in care unii dintre elevii clasei a VIII-a au fost organizatori a ieșit poate chiar mai bine decât ne așteptam !!! :* <3 🙂

• 16 aprilie 2014 - 11:41

Da … in sfarsit !!! Nu stiu ce sa spun despre … stralucire. Toti concurentii au fost la inaltime. Insa despre organizatori stiu ca unii au plecat in timpul festivalului la culcare sau la alergare. 🙂 Unul dintre ei era responsabil cu microfoanele …

• 16 aprilie 2014 - 18:24

Mda .. si sunt sigura ca „acel organizator” a vrut sa faca un bine … sa nu comenteze cu profu de sport :)) -> Nu am fost la culcare, ci am fost la „munca”, glumeam .. pe bune imi pare rau … promit ca nu o sa se mai întâmple!

• 16 aprilie 2014 - 19:00

De data asta … fie. Trecem cu vederea. 🙂 Oricum ai fi facut unul dintre profi tot avea ceva de comentat … Nu puteai alerga si tu in jurul scenei ??? 200 de ture si gata ..

• 17 aprilie 2014 - 10:48

Poi mda .. faza cu profii .. mereu are cineva,ceva de comentat … nu doar profii ci si elevii (ma simt). Ba puteam face niste ture pe dupa scena, dar nu vroiam sa intru in fata camerei.. ca nu sunt eu nu stiu ce vedeta -> deci … 😀 C`est la vie!