Evaluare nationala 2014 – modele de subiecte

evaluare nationala

Ministerul Educatiei Nationale a publicat pe site-ul edu.ro modele de teste pentru evaluarile naţionale la finalul claselor a II-a, a IV-a si a VI-a, in anul şcolar 2013-2014. Testele au fost elaborate de catre Centrul National de Evaluare si Examinare (CNEE), in conformitate cu reglementarile legale în vigoare. In anul scolar 2013-2014, aceasta evaluare se va desfasura in luna mai, in doua sesiuni.

 

Rezultatele obtinute la evaluarea nationala nu se pun in catalog si sunt valorificate la nivelul unitatii de invatamant prin elaborarea planurilor individualizate de invatare, consemnarea in portofoliul educational al elevului, respectiv informarea parintilor/reprezentantilor legali ai elevului asupra stadiului formarii si dezvoltarii competentelor evaluate.

 

METODOLOGIE

 

MODELE DE SUBIECTE – CLASA a II-a

 

MODELE DE SUBIECTE – CLASA a IV-a

 

MODELE DE SUBIECTE – CLASA a VI-a

 

MODELE DE SUBIECTE – CLASA a VIII-a

Voturi pentru acest articol:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (5 voturi, media: 10,00 din 10)

Categorii pentru acest articol: Diverse

ABONARE

Abonati-va pentru a primi pe e-mail fiecare anunt imediat ce este publicat pe site

- serviciu oferit de FeedBurner -

4 Comentarii
 • 1 aprilie 2014 - 12:15

  Atata matematica… ne da dureri de cap … 0f,of,of … !

 • 1 aprilie 2014 - 12:47

  Va multumim ca incercati sa ne ajutati! Pff . . . prea multa matematica!

 • 1 aprilie 2014 - 19:06

  Pentru dureri de cap -> aspirina si apa rece
  Pentru matematica -> foi cu patratele si un creion
  Mult succes !!!

 • 9 aprilie 2014 - 21:24

  Vai .. da multumim … apropo .. aspirina si apa rece provoaca mari mari dureri de cap, credeti-ma pe cuvant … am încercat !! :))

Lasa un comentariu: