La inceput de martie

centru_baita

Pentru prescolarii de la Gradinita cu Program Normal Nucet, ziua de 10 martie 2014, o zi frumoasa de primavara, a fost marcata de o vizita la Centrul Rezidential Pentru Persoane Varstnice Baita-Sat, centru aflat in subordinea Asociatiei „Episcop Nicolae Popoviciu” Baita-sat, partener al scolii noastre. Activitatea s-a vrut a fi o continuare fireasca a proiectului intitulat „Punti intre generatii”, proiect derulat de scoala noastra in anul scolar precedent.
Indrumati de doamna educatoare Mariana Peter, copiii au adus un omagiu primaverii, prin interpretarea unor cantece si poezii tematice. La final copiii au impartit martisoare confectionate de ei si colegii lor mai mari, tututor femeilor care au asistat la micul lor program artistic.

 


A fost o experienta noua si interesanta pentru copii, un gest frumos din partea lor, o initiativa de laudat din partea doamnei educatoare. Multumim pe aceasta cale partenerilor nostri, in special domnului Nicolae Bura, managerul centrului, pentru aceasta oportunitate si pentru ospitalitatea de care a dat dovada de fiecare data.

Voturi pentru acest articol:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (4 voturi, media: 10,00 din 10)

Categorii pentru acest articol: Parteneriate

ABONARE

Abonati-va pentru a primi pe e-mail fiecare anunt imediat ce este publicat pe site

- serviciu oferit de FeedBurner -

Lasa un comentariu: