Spectacol de Craciun – 2013 – secvente video

Am revenit cu alte secvente video din cadrul spectacolului caritabil de Craciun organizat si prezentat in cea mai mare parte de elevii Scolii Gimnaziale Nr.1 Nucet. Privind retrospectiv, putem afirma ca in ansamblu a fost un spectacol reusit cu multe momente frumoase si interesante, o imbinare reusita intre traditional si modern. Desigur ca intotdeauna este loc de mai bine si de aceea de fiecare data ne propunem sa ne autodepasim. As dori sa multumesc si eu pe aceasta cale tuturor celor care s-au implicat in organizarea si desfasurarea acestui eveniment de o importanta deosebita in viata scolii noastre si de ce nu si a orasului nostru.

 

Colind de Craciun

– interpreteaza prof. Marina Tirla

 

Muzica populara din Bihor

– interpreteaza prof. Marina Tirla

 

Dansul fulgilor de nea

– pe scena … elevii clasei pregatitoare

– profesor coordonator: Rodica Bota-Ioana

 

Noel des enfantes du monde

– interpreteaza corul Scolii Gimnaziale Nr.1 Nucet

– profesor coordonator: Ioana Terebent

 

Dans de sezon

– trupa de dans modern a Scolii Gimnaziale Nr.1 Nucet

– profesor coordonator: Ioana Terebent

Categorii pentru acest articol: Activitati extrascolare

ABONARE

Abonati-va pentru a primi pe e-mail fiecare anunt imediat ce este publicat pe site

- serviciu oferit de FeedBurner -