Spectacol de Craciun – 2013 – secvente video

spectacol_caritabil_2013

Am revenit cu alte secvente video din cadrul spectacolului caritabil de Craciun organizat si prezentat in cea mai mare parte de elevii Scolii Gimnaziale Nr.1 Nucet. Privind retrospectiv, putem afirma ca in ansamblu a fost un spectacol reusit cu multe momente frumoase si interesante, o imbinare reusita intre traditional si modern. Desigur ca intotdeauna este loc de mai bine si de aceea de fiecare data ne propunem sa ne autodepasim. As dori sa multumesc si eu pe aceasta cale tuturor celor care s-au implicat in organizarea si desfasurarea acestui eveniment de o importanta deosebita in viata scolii noastre si de ce nu si a orasului nostru.

Colind de Craciun

– interpreteaza prof. Marina Tirla

Muzica populara din Bihor

– interpreteaza prof. Marina Tirla

Dansul fulgilor de nea

– pe scena … elevii clasei pregatitoare

– profesor coordonator: Rodica Bota-Ioana

Noel des enfantes du monde

– interpreteaza corul Scolii Gimnaziale Nr.1 Nucet

– profesor coordonator: Ioana Terebent

Dans de sezon

– trupa de dans modern a Scolii Gimnaziale Nr.1 Nucet

– profesor coordonator: Ioana Terebent

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (6 voturi, media: 9,83 din 10)

• 27 decembrie 2013 - 12:05

Craciun fericit tuturor si un An Nou fericit va doresc din toata inima.Va pupacesc ! :* 🙂

• 27 decembrie 2013 - 14:22

Multumim mult, Karo !!! La fel iti dorim si tie !

• 27 decembrie 2013 - 16:48

Vaiii ! Da multumesc ! 🙂