Spectacol caritabil de Craciun – 2013

Spiritul Craciunului si-a facut simtita prezenta in glasurile copiilor aflati duminica, 15 decembrie 2013, pe scena Casei de Cultura „Ion Davideanu”, Nucet, la spectacolul caritabil de Craciun „Deschide-ti sufletul, crestine!”. Atmosfera gerosa de afara a fost incalzita de glasurile si sufletele gingase ale acestor copii care au atins cele mai sensibile corzi ale audientei. Cei prezenti in numar mare la spectacol au luat parte la momente magice pregatite de elevi impreuna cu dascalii lor. Din program nu au lipsit scenetele de Craciun, interpretari de colinde, demonstratii de karate, dans popular si dans modern. Le multumim pe aceasta cale invitatilor nostri speciali si anume: domnului profesor Alin Pasca si Clubului sportiv „Crisul Negru ” Stei, domnului profesor Vasile Buhas, un mare virtuoz care a incantat audienta cu un cor instrumental de mare anvergura, doamnei profesoare Marina Tirla, cea care a adus pe scena casei de cultura mostre de folclor autentic prin glasul ei si al copiilor pe care i-a pregatit.

 

Spectacolul caritabil a fost sprijinit de conducerea scolii, in special de doamna director Mirela Meza, care a sustinut ca de fiecare data cauza copiilor defavorizati. Multumim cadrelor didactice ale scolii prezente in sala de spectacol in calitate de simpli privitori sau coordonatori ai unor momente artistice, Fundatiei Margarit Nucet, consilierilor prezenti si tuturor oamenilor de bine care au raspuns prezent cauzei noastre caritabile. Insa in primul rand ii felicitam pe micii artisti care s-au straduit sa fie cat mai buni, sa ofere audientei un adevarat spectacol si daca tinem cont de varsta lor putem afirma ca au reusit pe deplin acest lucru.

 

 

Sceneta „La discutii … de Craciun”

– interpreteaza elevii: Daniel Chira, Claudiu Mocoi, Catalin Petruse si Alexandru Lazea

– profesor coordonator: Mihaela Benchis

 

Demonstratie de karate

– sportivii de la Clubul „Crisul Negru” Stei

– profesor coordonator: Alin Pasca

 

Vom reveni cu mai multe secvente video din cadrul spectacolului.

Categorii pentru acest articol: Activitati extrascolare

ABONARE

Abonati-va pentru a primi pe e-mail fiecare anunt imediat ce este publicat pe site

- serviciu oferit de FeedBurner -