Campionii toamnei

Primele trei competitii sportive interscolare ale acestui an scolar s-au derulat pe parcursul lunii octombrie, iar numarul de medalii obtinute de catre elevii scolii noastre a fost cu mult peste asteptari. Desi la prima vedere a fi sportiv pare un lucru usor, in spatele succesului, a diplomelor si a medaliilor se ascund multe ore de antrenament si multa, multa ambitie.
Ii felicitam pe acesti mici campioni si pe domnul profesor Marcel Jurjiu care s-a ocupat de pregatirea acestora, iar pe viitor succes si …. multe medalii!

 

Memorialul „MATEI FRANCISC” – Beius – 04 octombrie 2013

Dronca Alexa – Locul I – categoria fete clasele I-II

Bileac Alexandra – Locul I – categoria fete clasele I-II

Istfan Alexey – Locul I – categoria baieti clasele I-II

Pascu Denis – Locul II – categoria baieti clasele I-II

Rusu Catalin – Locul III – categoria baieti clasele I-II

Tuduce Florina – Locul I – categoria fete clasele III-IV

Hasu Ioana – Locul V – categoria fete clasele III-IV

Todea Denis – Locul I – categoria baieti clasele III-IV

Pele Radu – Locul III – categoria baieti clasele III-IV

Peter Rafael – Locul V – categoria baieti clasele III-IV

Varga Maria – Locul III – categoria fete clasele V-VI

In cadrul acestei competitii s-a acordat un premiu special scolii noastre pentru cele mai multe diplome si medalii obtinute in concurs.

 

Crosul „TOAMNA ORADEANA” – Oradea – 11 octombrie 2013

Istfan Alexey – Locul I – categoria baieti clasele I-II

Todea Denis – Locul II – categoria baieti clasele III-IV

Tuduce Florina – Locul IV – categoria fete clasele III-IV

Gligor Antonia – Locul I – categoria fete clasele V-VI

Paulas Robert – Locul III – categoria baieti clasele VII-VIII

 

Memorialul „POPA BOTA” – Beius – 25 octombrie 2013

Bileac Alexandra – Locul II – categoria fete clasele I-II

Istfan Alexey – Locul I – categoria baieti clasele I-II

Pascu Dennis – Locul II – categoria baieti clasele I-II

Tuduce Florina – Locul IV – categoria fete clasele III-IV

Todea Denis – Locul I – categoria baieti clasele III-IV

Pele Radu – Locul III – categoria baieti clasele III-IV

Gligor Antonia – Locul I – categoria fete clasele V-VI

Varga Maria – Locul II – categoria fete clasele V-VI

Paulas Robert – Locul II – categoria baieti clasele VII-VIII

Categorii pentru acest articol: Activitati extrascolare

ABONARE

Abonati-va pentru a primi pe e-mail fiecare anunt imediat ce este publicat pe site

- serviciu oferit de FeedBurner -