De 1 octombrie

octombrie_2013

Prin Rezolutia O.N.U. numarul 45 din 01 iunie 1991, s-a hotarat ca ziua de 1 octombrie, sa devina in fiecare an, pentru toate statele lumii, Ziua Internationala a Varstnicilor. Astfel aceasta prima zi de octombrie a fost o zi deosebita si plina de surprize placute pentru batranii aflati la CENTRUL REZIDENTIAL PENTRU PERSOANE VARSTINICE BAITA, centru care ofera servicii de asistenta sociala persoanelor varstnice care nu au familie sau ale caror rude nu le pot asigura cele necesare vietii de zi cu zi.

 

Si in acest an scoala noastra a raspuns invitatiei de a participa la acest eveniment organizat si gazduit de catre partenerii nostri de la Asociatia Pentru Asistenta Sociala „Episcop Nicolae Popoviciu” Baita-Sat. La fel ca si anul trecut, am prezentat in fata unei audiente numeroase un program artistic divers si interesant, program din care nu au lipsit poezia, muzica buna, dansul popular si cel modern. Desi timpul necesar pregatirilor si repetitiilor a fost unul destul de scurt, speram ca am oferit celor de varsta a treia cateva momente frumoase si placute.

 


Le multumim partenerilor nostri, in special domnului preot Nicolae Bura, pentru invitatie si pentru modul in care s-a desfasurat intregul eveniment. Le multumim totodata elevilor nostri si profesorilor coordonatori, Marina Tirla, Carla Petruse, Ioana Terebent, Vasile Buhas, Rodica Bota-Ioana, Mihaela Benchis si directorului scolii noastre, doamna Mirela Meza, pentru implicarea lor in aceasta frumoasa activitate, pentru compasiunea si altruismul lor, pentru tot ceea ce ne face sa ne simtim si sa fim … oameni.

Voturi pentru acest articol:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (4 voturi, media: 10,00 din 10)

Categorii pentru acest articol: Parteneriate

ABONARE

Abonati-va pentru a primi pe e-mail fiecare anunt imediat ce este publicat pe site

- serviciu oferit de FeedBurner -

6 Comentarii
 • 3 octombrie 2013 - 20:25

  Domn’ profesor… Vă rog frumos sa ştergeţi poza cu fetele de la dansuri. Toate suntem de acord,vă asigur. Mulţumim! :*

 • 5 octombrie 2013 - 10:18

  N.are rost sa stergeti poza 😉 ii NICE … mere amuh` … Lasati.o :* Mi.a plakut … o fost fain .. :)) Oricum va multumim tuturor profesorilor care ne.ati sustinut : D.na Ella , Dj Tavi , Doamna Director Meza Mirela si restu’ …. 😀 Va pwp !!! <3

 • 5 octombrie 2013 - 13:10

  Nu e chiar cea mai reusita fotografie dar e … OK. Alta mai buna … n-am.

 • 22 octombrie 2013 - 12:43

  This is … 😀 ;;) C`est la vie !!! 😛 🙂

 • 22 octombrie 2013 - 12:46

  Daria are dreptate … mai bine nu ne puneti nici o poza! Ii naspaa` :o3 :>

 • 23 octombrie 2013 - 12:41

  ce batranica frumoaso :*

Lasa un comentariu: