La finalul clasei a IV-a …

Se apropie cu pasi repezi momentul in care un nou an scolar se termina, iar elevii clasei a patra spun „Ramas bun, doamna invatatoare!”. Pentru fiecare elev, momentul despartirii de doamna invatatoare, de clasa in care a stat impreuna cu colegii patru ani de zile, este un moment delicat si incarcat de emotie, un moment care nu este dat uitarii foarte usor.
Au fost patru ani minunati, patru ani in care am fost impreuna in fiecare zi de scoala. Am invatat sa scriem si sa citim, sa facem calcule, sa rezolvam probleme si nu in ultimul rand am invatat ce inseamna colegialitatea si prietenia.
Noi, invatatori sau profesori, ne aducem aminte cu placere de fiecare generatie de elevi care pleaca de pe bancile scolii si ne place sa credem ca si voi, elevii nostri, aveti amintiri frumoase din anii petrecuti la scoala.
Mult succes mai departe !!!

 

Categorii pentru acest articol: Diverse

ABONARE

Abonati-va pentru a primi pe e-mail fiecare anunt imediat ce este publicat pe site

- serviciu oferit de FeedBurner -