Povestile copilariei

Concursul national „Povestile Copilariei” organizat de CSEI Tileagd in parteneriat cu Inspectoratul Scolar Judetean Bihor, in luna mai 2013, a constituit un bun prilej pentru elevii scolii noastre de a-si etala aptitudinile artistice. Cele doua sectiuni ale concursului, scenete filmate respectiv pictura, au constituit repere importante pe care elevii le-au considerat pretexte pentru a-si prezenta micile instante artistice. Scoala noastra a participat in cadrul concursului la ambele sectiuni, iar la final ne-am ales cu multe premii.

1. SECTIUNEA MICUL ACTOR DE POVESTE (concurs de scenete filmate)

Premiul INTERPRETARE SI DECORURI : LA DISCUTII
Profesor coordonator : Mihalea Benchis
Actori : Claudiu Mocoi, Alexandru Lazea, Daniel Chira, Catalin Petruse

Premiul INTERPRETARE SI COSTUME : HANSEL SI GRETEL
Profesor coordonator : Carla Petruse
Actori : Emilia Gramada, Stefania Laza, Bogdan Mocan, Radu Pele, Lorena Sabau, Ioana Boca.

2. SECTIUNEA O SCENETA DE POVESTE (concurs de pictura)

Premiul I Gramada Emilia – clasa a III-a
Premiul II Lorena Sabau – clasa a III-a
Premiul III Lazea Andreea – clasa a IV-a
Premiul III Antonia Dobra – clasa a VII-a
Premiul III Andreea Pantea – clasa a VII-a
Mentiune Raluca Pantea – clasa a IV-a
Mentiune Claudia Pantea – clasa a IV-a
Mentiune Denisa Lazea – clasa a IV-a

Ii felicitam pe castigatori si le multumim organizatorilor pentru premiile acordate, premii care au innobilat conceptul concursului si au rasplatit entuziasmul participantilor.

Va oferim spre vizionare sceneta LA DISCUTII asa cum a fost prezentata in cadrul concursului :

Au interpretat :
Gheorghita : Claudiu Mocoi