Spectacol caritabil de Florii

Un suflet, o floare, o inima mare. Sub acest titlu s-a desfasurat duminica, 28 aprilie 2013, la Casa de Cultura „Ion Davideanu” Nucet, Spectacolul Caritabil de Florii organizat de scoala noastra in colaborare cu Asociatia „Impreuna suntem mai buni” Nucet. Scopul acestei activitati l-a constituit strangerea de fonduri in vederea ajutorarii unor familii nevoiase, cat si sustinerea elevilor cu performante deosebite la diverse concursuri si competitii interscolare.

 

In prima parte a activitatii, in fata unui public numeros, elevii scolii noastre au prezentat un program artistic din care nu au lipsit cantecele, poeziile, dansul si muzica populara, dansul modern, piesele de teatru.

 


In a doua parte a spectacolului s-a desfasurat Tombola de Florii, prilej cu care cei norocosi s-au ales cu unul din numeroasele premii oferite de catre organizatori. Marele premiu al tombolei, un miel viu, frumos impodobit, a constituit atractia momentului. Fericitul castigator al acestui premiu a fost Catalin Rusu, elev al scolii noastre.

 


Evenimentul a fost mediatizat si in publicatia Crisana ( vezi articol) prin amabilitatea domnului Ionel Popa, caruia ii multumim pe aceasta cale pentru colaborare. Multumim de asemenea profesorilor coordonatori si elevilor nostri pentru implicarea lor in organizarea acestei activitati.

 

Categorii pentru acest articol: Activitati extrascolare

ABONARE

Abonati-va pentru a primi pe e-mail fiecare anunt imediat ce este publicat pe site

- serviciu oferit de FeedBurner -