Piano Guys

piano_guys

O combinatie interesanta si foarte reusita de muzica clasica, pop-rock si new age. Un stil unic, multa pasiune si daruire, un dialog inedit intre pian si violoncel. Cam asa s-ar putea traduce pe scurt reteta succesului pentru duetul american numit Piano Guys (Jon Schmidt – pian si Steven Sharp Nelson – violoncel).

 

Ceea ce la inceput a fost doar un hobby s-a transformat in scurt timp intr-un „fenomen” la scara mondiala. Cei doi au devenit cunoscuti prin intermediul site-ului de video sharing, YouTube, unde si-au postat videoclipurile, avand in prezent milioane de accesari, iar pe site-ul de socializare Facebook au adunat pana in momentul de fata peste jumatate de milion de aprecieri.

 

 

Mai multe informatii pe site-ul oficial thepianoguys.com.

Voturi pentru acest articol:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (3 voturi, media: 10,00 din 10)

Categorii pentru acest articol: Muzica

ABONARE

Abonati-va pentru a primi pe e-mail fiecare anunt imediat ce este publicat pe site

- serviciu oferit de FeedBurner -

2 Comentarii
  • 7 iunie 2013 - 10:37

    OoOoOoOoOo…. ce frumos <3

  • 7 iunie 2013 - 11:37

    @Estera. Multumim pentru vizita si pentru comentariu. In ceea ce priveste muzica, ai fost si vei ramane … de nota 10! Te mai asteptam. Oricum, ne bucuram atunci cand fosti elevi mai lasa cate un comentariu pe aici …

Lasa un comentariu: