Piano Guys

O combinatie interesanta si foarte reusita de muzica clasica, pop-rock si new age. Un stil unic, multa pasiune si daruire, un dialog inedit intre pian si violoncel. Cam asa s-ar putea traduce pe scurt reteta succesului pentru duetul american numit Piano Guys (Jon Schmidt – pian si Steven Sharp Nelson – violoncel).

 

Ceea ce la inceput a fost doar un hobby s-a transformat in scurt timp intr-un „fenomen” la scara mondiala. Cei doi au devenit cunoscuti prin intermediul site-ului de video sharing, YouTube, unde si-au postat videoclipurile, avand in prezent milioane de accesari, iar pe site-ul de socializare Facebook au adunat pana in momentul de fata peste jumatate de milion de aprecieri.

 

 

Mai multe informatii pe site-ul oficial thepianoguys.com.

Categorii pentru acest articol: Muzica

ABONARE

Abonati-va pentru a primi pe e-mail fiecare anunt imediat ce este publicat pe site

- serviciu oferit de FeedBurner -