Spectacol caritabil de Craciun

Duminica 16 decembrie 2012, pe o scena frumos impodobita cu o multime de beculete multicolore, cu braduti impodobiti, s-a desfasurat la Casa de Cultura ,,Ion Davideanu“ un minunat spectacol caritabil intitulat “Deschide-ti sufletul, crestine”, spectacol sustinut de elevii Scolii Gimnaziale Nr. 1 Nucet.
Mai bine de 3 ore micii artisti au cantat, au recitat si au dansat in fata unui public numeros, foarte generos insa … putin cam galagios si nerabdator.
Multumim tuturor acelora care ne-au fost alaturi: Asociatia ,,Episcop Nicolae Popoviciu“ – Baita-sat, S.C.Vutan Instalatii SRL – Rieni, Primaria Orasului Nucet, Consiliul Local Nucet si tuturor acelora care au donat sau au cumparat obiecte confectionate de catre copii, ajutandu-l astfel pe Mos Craciun sa ajunga in unele case pe care probabil le-ar fi ocolit in acest an.

 

 

 

 

 

Categorii pentru acest articol: Activitati extrascolare

ABONARE

Abonati-va pentru a primi pe e-mail fiecare anunt imediat ce este publicat pe site

- serviciu oferit de FeedBurner -