Let’s Do It, Romania ! – 2012

Let’s do it Romania ! – program derulat in fiecare an, incepand cu anul 2009, are ca obiectiv principal redarea demnitatii naturii si asezarea ei in topul prioritatilor noastre ca cetateni ai acesteia.
Un grup de 40 de elevi din scoala noastra, insotiti de profesorii lor, Mihaela Benchis, Liliana Mirela Meza si Alexandru Klein au raspuns prezent ca de fiecare data indemnului de a reface imaginea unei Romanii care a avut de suferit in ultimii ani de pe urma nepasarii si lipsei de constiinta civica a unora dintre noi.
Alaturi de noi au fost reprezentantii Primariei Nucet, ai S.C. Servicii Pentru Comunitate S.R.L. Nucet, un grup de tineri din satul Baita. A fost o surpriza placuta sa constatam faptul ca spre deosebire de anul anterior, cantitatea de gunoaie s-a redus considerabil si nu putem decat sa ne bucuram si sa speram ca in urmatorii ani interventia noastra nu va mai fi necesara.
Entuziasmul din ochii copiilor a demonstrat inca o data, daca mai era nevoie, ca ei sunt cei care pot face diferenta. Actiunea in sine este cartea de vizita a celor care doresc sa dea inapoi naturii ce ii apartine si anume frumusetea si puritatea.

 

Categorii pentru acest articol: Diverse

ABONARE

Abonati-va pentru a primi pe e-mail fiecare anunt imediat ce este publicat pe site

- serviciu oferit de FeedBurner -