Scoala altfel – la final

Ziua de vineri, 06 aprilie 2012, ultima zi din saptamana „Scoala altfel”, a adus in prim plan educatia pentru sanatate si educatia rutiera. Am constatat ca desi vacanta era foarte aproape, elevii au participat cu mult interes la activitatile propuse de catre doamnele profesoare Florina Bodenciu si Mihaela Benchis:

  • Capcanele strazii – reguli de circulatie rutiera, concurs, vizionare film documentar
  • Costul alimentelor nesanatoase – discutii, dezbateri, jocuri de rol
  • Spune NU drogurilor – realizarea de desene, discutii, mese rotunde
  • Viata are prioritate – prezentarea unor reguli de igiena personala, masuri de prim ajutor

Acum la final, putem afirma ca a fost o saptamana … plina. O saptamana cu activitati diverse care au oferit elevilor oportunitatea de a-si exprima talentul in diverse domenii. Am avut parte de excursii si drumetii, ateliere de lucru, vizionare de filme documentare, expozitii, mese rotunde, festival de teatru, intreceri sportive. Fiecare zi a dus ceva nou, a fost o experienta placuta, a oferit elevilor posibilitatea de a se face remarcati, de a afla lucruri noi si interesante. Asteptam parerile si impresiile voastre despre ce a insemnat aceasta saptamana pentru voi, ce v-a impresionat, dar si ce alte activitati ati fi dorit sa fie organizate.

Ce ar mai fi de spus ??? Vacanta placuta si … SARBATORI FERICITE !

Categorii pentru acest articol: Diverse

ABONARE

Abonati-va pentru a primi pe e-mail fiecare anunt imediat ce este publicat pe site

- serviciu oferit de FeedBurner -