Scoala altfel – La teatru (partea II)

Am promis ieri ca voi reveni cu alte secvente video din cadrul festivalului judetean de teatru scolar „Un crampei de buna dispozitie”, festival organizat de catre scoala noastra in fiecare primavara, incepand din anul 2010.
As dori sa-i felicit inca o data pe profesorii coordonatori si pe micii actori care au pasit pe scena festivalului cu multa incredere si speranta. Doresc sa multumesc inca o data juriului, partenerilor nostri si tuturor celor fara de care acest festival nu ar fi fost posibil. Multumim „cameramanului de serviciu”, Paul Fechete din clasa a VIII-a, pentru filmarea intregului spectacol si nu in ultimul rand prezentatorilor nostri Dani si Diana.
Speram ca editia urmatoare sa aduca in scena mai multi participanti … iar viitoare piese de teatru sa fie cel putin la inaltimea celor prezentate in acest an.

1. Comunicare in familie
– interpreteaza elevii Scolii Gimnaziale Saliste de Vascau
– profesor coordonator: Andrei Blaj

2. Intelegere familiala
– interpreteaza elevii Scolii Gimnaziale Saliste de Vascau
– profesor coordonator: Andrei Blaj

3. Dans popular
– interpreteaza elevii Scolii Gimnaziale Nucet

4. Un altfel de basm – partea I
– interpreteaza elevii Scolii Gimnaziale Nucet
– profesori coordonatori: Mihaela Benchis si Adriana Micle

5. Un altfel de basm – partea a II-a
– interpreteaza elevii Scolii Gimnaziale Nucet
– profesori coordonatori: Mihaela Benchis si Adriana Micle

Categorii pentru acest articol: Diverse

ABONARE

Abonati-va pentru a primi pe e-mail fiecare anunt imediat ce este publicat pe site

- serviciu oferit de FeedBurner -