Scoala altfel – La teatru (partea II)

festival teatru 2012

Am promis ieri ca voi reveni cu alte secvente video din cadrul festivalului judetean de teatru scolar „Un crampei de buna dispozitie”, festival organizat de catre scoala noastra in fiecare primavara, incepand din anul 2010.
As dori sa-i felicit inca o data pe profesorii coordonatori si pe micii actori care au pasit pe scena festivalului cu multa incredere si speranta. Doresc sa multumesc inca o data juriului, partenerilor nostri si tuturor celor fara de care acest festival nu ar fi fost posibil. Multumim „cameramanului de serviciu”, Paul Fechete din clasa a VIII-a, pentru filmarea intregului spectacol si nu in ultimul rand prezentatorilor nostri Dani si Diana.
Speram ca editia urmatoare sa aduca in scena mai multi participanti … iar viitoare piese de teatru sa fie cel putin la inaltimea celor prezentate in acest an.

1. Comunicare in familie
– interpreteaza elevii Scolii Gimnaziale Saliste de Vascau
– profesor coordonator: Andrei Blaj

2. Intelegere familiala
– interpreteaza elevii Scolii Gimnaziale Saliste de Vascau
– profesor coordonator: Andrei Blaj

3. Dans popular

4. Un altfel de basm – partea I
– profesori coordonatori: Mihaela Benchis si Adriana Micle

5. Un altfel de basm – partea a II-a
– profesori coordonatori: Mihaela Benchis si Adriana Micle

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (7 voturi, media: 8,71 din 10)

• 10 aprilie 2012 - 11:59

Superr tare ! COOL ! Cele mai frumoase zile au fost joi si duminica. As vrea sa mai prezint si alte spectacole… 🙂 Felicitari celor care au participat !! Ati fost minunati !

• 10 aprilie 2012 - 18:17

Cea mai frumoasa saptamana…:)